Dobré knihy jsou brusem rozumu, pilníkem soudnosti a balšámem očí. Jan Amos Komenský

Ukázka z knihy Jména

8. října 2014 v 21:33 | Zdenka Blechová |  Zajímavosti


Do budoucnosti bude ubývat sňatků, a tím i předávání karmy rodu. Jak jsem se zmínila, rodiče jste si vybrali sami pro své učení a rodiče vám dali jméno, které vám měli dát, takže váš původ a nasměrování je jasné. Zrovna tak to má váš partner. Když si však vezmete partnera za manžela a přijmete jeho příjmení, přijímáte zároveň jeho učení, jeho karmu rodu. Proto se ženy po sňatku změní, snaží se vtěsnat do role matky partnera nebo je tam partner směruje. Je zvyklý na nějaké chování své matky a považuje za přirozené, že by se tak měla chovat jeho manželka. Pokud si ponecháme své příjmení, můžeme vedle sebe kráčet životem a nemusíme se stát jedním. Pokud se chceme stát jedním, vždy zvítězí ten silnější a ten slabší se podvolí.

Někdy nám partner svým příjmením může i pomoci zbavit se zátěže rodu a jít do energií rodu partnera, kde jsou třeba již vyšší vibrace. Například se budete jmenovat Renata Kličková - když to vyslovíte, už cítíte, že ten člověk je v nitru slabý a rád v životě kličkuje. Převezme jméno partnera a bude se jmenovat Renata Přímá. Zde dostává sílu. Zkuste si to vyslovit, abyste zaznamenali rozdíl. Ale neznamená to, že přímost přijde zadarmo, naopak tato žena bude vystavena situacím, které ji budou v novém rodě učit přímosti. Já se jmenuji Zdenka Blechová a cítím se v tom jméně s příjmením dobře, kdybych převzala po partnerovi příjmení, jmenovala bych se Zdenka Malovcová a úplně cítím, že by mi z toho bylo zle. Už se nechci stát někým jiným, chci být tou, kterou jsem. Např. se budete jmenovat Věra Buštová a přijmete příjmení a budete se jmenovat Věra Pokorná, cítíte ten rozdíl při vyslovení? První vibrace je, já jsem někdo, druhá vibrace už vím, že jen jsem. Zkuste si hrát s jmény s příjmeními, naučíte se vnímat vibrace, které nám přináší do života.
***
Zkuste si vyslovit své jméno, jak vám zní tvrdě nebo měkce? Jak vám zní vaše jméno dohromady s příjmením? Ladí vám?
Já jsem se do šesté třídy jmenovala Zdenka Kačová, od šesté třídy jsem přijala příjmení mého otčíma a začala se jmenovat Zdenka Blechová. Cítím, že mé nové příjmení má pro mě větší váhu než mé původní. V původním cítím laxnost, ale v Blechová cítím přitvrzení. Moje dávná láska, kterou jsem k otčímovi pocítila v Egyptě a díky němuž se ztratila, mi přišla pomoci v tomto životě zpět navrátit postavení. Otčím mi mnohokrát v tomto životě řekl: "Víš, že jsem tě zachránil? Kdybych nepřišel, bůh ví, kde bys skončila." Tehdy jsem jeho řečem moc nerozuměla, ale nyní chápu. V Egyptě jsem měla dobré postavení a z lásky k němu jsem o něj přišla, když můj otčím přišel jako zástupce Beduínů prosit faraóna o almužnu. Faraón nechtěl Beduínům nic dát, ale já jim pomáhala. Za to mě faraón vyhnal z paláce a já skončila mezi Beduíny a dá se říci dodnes. Stále jsem se pohybovala mezi lidmi, kteří život moc neřešili, pomáhali si navzájem, ale zároveň byli nezodpovědní. Neuznávali zákony, jen se chtěli veselit a mít mnoho přátel. Kdyby mi otčím nepředal svým příjmením vibrace svého rodu, asi bych se nevymanila z této společnosti. Ale jeho příjmení mi pomáhalo růst.

Proto jsem v tomto životě měla hospodu 18 let a stále říkala: "Oni tam chodí stále stejní hosté, je to taková rodina." Ale vibrace těchto lidí nelze změnit, oni se budou měnit ještě mnoho životů, a proto jsem se stále potýkala i s problémy se zaměstnanci. S lidmi v těchto energiích se těžko domluvíte, je jim ještě lhostejná zodpovědnost, oni ji neřeší. Stavím egyptské lázně a opouštím hospodu. Vracím se zpět na svůj trůn v Egyptě, který jsem tehdy ztratila. Otčímem to začalo a jeho protislužbou to skončilo. Vidíte, jak vše se musí do zdroje navrátit, jak vše má svůj původ, svoji energii a jak nás pomoc k druhým vrhá do neustálého koloběhu učení, abychom si dokázali pomoci sobě. Ale ten návrat k sobě je úžasný, díky němu člověk opět může milovat vše. Mraky se rozplynuly, iluze pominuly a zůstává jen čisté napojení na zdroj.

****
Příště pošlu další ukázku z knihy. Kniha vyjde v polovině října a bude pro vás za akční cenu 250,- Kč. Prodejní cena je 450,- Kč. Kniha bude obsahovat česká, slovenská a cizí jména a jména dle vašich žádostí.
Knihu si můžete objednat na
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dáša | E-mail | Web | 8. října 2014 v 22:02

Helenko, zase jsi vyhmátla téma, které mě zasáhly už jako dítě ve druhé třídě.
Necítila jsem v otčímově příjmení ( a nikdy bych se k němu nevrátila ). Našla jsem v tom věku dopisy a dokumenty z doby mého narození. S hrůzou jsem jsem zjistila, že mé jméno po narození bylo ještě příšernější.
Do doby, než jsem se vdala, jsem si ke svému rodnému jménu zkoušela přidávat jiná příjmení a vyslovovala jsem si ho nahlas a čekala, jak na mě bude působit.
S příjmením manžela jsem spokojená.
( jsme oba stejně dominantní :-)  :-| )
Dobrou noc, Helenko :-)

2 Helena | Web | 8. října 2014 v 23:07

[1]: Je to všechno hodně zajímavé a taky z pohledu numerologie se člověk mnohdy dobere ke svému kabátku, který je ušitý na míru. :-) Tvůj nález v druhé třídě musel být plný očekávání a pak nadešlo zklamání. 8-)Některá příjmení jsou dost vypovídající, kdysi jsem měla spolupracovnici, která se jmenovala Gulášová, když nám vyprávěla, jak jí to její milý nechtěl říct... :D Měla kamarádku a ta dělala v čistírně, a tak na to přišla. A vidíš, jmenuje se po něm. :-D Dáši, ještě že jste se s manželem našli. :-)

3 Zdenka | E-mail | Web | 9. října 2014 v 7:31

Tak mě zase bývalý manžel hned po rozvodu říkal, abych si vzala příjmení za svobodna. jmenuju se totiž stejně jako jeho maminka a ta zemřela na rakovinu v 56, ale ona měla háček na n ;-) Jenže moje příjmení za svobodna je taky hrozné ???, a taky delší :-D, a nemám ráda, když se děti jmenují jinak než rodiče, pokud ještě chodí do školy. Přítel ten má pěkné příjmení, ale vdávat se kvůli tomu nebudu :D

4 Jarka | Web | 9. října 2014 v 9:12

Jéminé, tak nad tímto jsem se nikdy nezamýšlela. Moje příjmení za svobodna bylo takové nic neříkající a vyvdala jsem příjmení z říše fauny, které obsahuje písmenko "r". To erko od dětství nevyslovuji úplně dokonale, proto jsem z něj moc radost neměla, ale na druhou stranu se mnohem lépe, než to původní, píše. Jestli ovšem nějak ovlivnilo můj život, si neuvědomuji. :-D

5 Jana | Web | 9. října 2014 v 11:41

Helenko, dělala jsem si rozbor jmen členů v rodině, a vyšlo mi to docela dobře, přesto se v každém něco našlo...a je zvláštní, moje dívčí jméno navazuje jakoby na to jméno současné. Těžko říct, jestli jsem si polepšila, asi ne :-)

6 Jana | Web | 9. října 2014 v 11:46

Jinak k paní blechové, no...já jí před rokem navštívila...je v poslední době hodně takzvaných léčitelů, učitelů, rostou jak houby po dešti...kde je někdo, jako byl František Ferda, takový se zatím nenajde...nechci se raději k paní Blechové vyjadřovat, něco přebírají duchovní učitelé jeden od druhého, ale s některými jejími názory nemohu souhlait.

7 Intuice | E-mail | Web | 9. října 2014 v 13:23

Zdenku Blechovou mám docela ráda. Mé dívčí příjmení bylo dost složité, musela jsem stále hláskovat. Vdala jsem se a toto jméno mám dodnes i mnoho let po rozvodu. Je takové středně těžké. Kdybych se vnovu vdala, měla bych jméno jednoduché, ale jen pro jméno se vdávat nebudu.

8 Daenerys | Web | 9. října 2014 v 14:50

docela zajímavé.. já jsem nad ničím takovým nikdy moc neuvažovala.. energie, vibrace je jméně? O tom jsem vážně nikdy neslyšela.. Mně moje příjmení zní pěkně a vznešeně.. je z latiny a i kdybych se vdala nechala bych si ho.. ale jestli to mé přímení vydává nějaké negativní vibrace nebo tak něco, tak to fakt nevím.. radši to ani nebudu zjišťovat :-D :-D

9 Hanka | E-mail | Web | 9. října 2014 v 21:07

To je velice zajímavé, Heli. Musím říct, že jsme vnučkám pečlivě vybírali jména, která by se hodila k jejich příjmení. Jenže se jednou vdají a bude to stejně jedno, i když je možnost ponechat si rodné příjmení. Je ovšem pravděpodobné, že by to budoucí manžel nemusel přijmout. To je ale budoucnost ještě hodně vzdálená. :-)
Já nebyla moc spokojená se svým rodným příjmením, ani později s příjmením manžela a nechtěla bych ani příjmení nynějšího přítele, žádné se mi ke jménu moc nehodilo. ;-)
Pěkný článek, teď budu rozebírat, jména a příjmení v celé naší rodině. ;-)  :-D
Měj se krásně, Helenko! :-)

10 Helena | Web | 9. října 2014 v 21:25

[3]: Zdeni, hlavní je, že ti sedí. :-)

11 Helena | Web | 9. října 2014 v 21:39

[4]: Jaruš, tvé příjmení znám, náhodou, ale náhody neexistují, měla jsem k tobě přijít na návštěvu a uvidět video tvého syna. Mám ho tady do dneška, heč. :-P  :-)

12 Helena | Web | 9. října 2014 v 21:47

[5]: Každý si musí sám zkusit, dnes letí taková neobvyklá křestní jména kpř. Lars, Nils, Mara, Ida, Filip, Ema, Analina apod.....

[6]: Takže paní Blechovou trochu znáš. Já jen z netu, ono je to Jani těžké, každý si najde své posluchače, paní Zdenka mi přijde taková přímá, věcná.
Ale někdy to nesedne, taky mám zkušenost. Musí tam být i trocha sympatie. :-)

13 Helena | Web | 9. října 2014 v 22:13

[7]: Vypadá to, že jsi spokojená. :-)

[8]: Že by v tobě kolovala modrá krev? :D Tedˇ vážně, budˇ ráda, že ti sedí. :-)

14 Jana | Web | 10. října 2014 v 18:13

[12]: Helenko, nešlo o sympatie, prostě nešlo o nic :-)

15 ruzena | E-mail | Web | 10. října 2014 v 21:45

Zajimave tema. V Italii zeny neprijimaji manzelovo prijmeni, zustava jim porad jmeno co mely za svobodna. To je zde zakonem ustanovene, ne ze si muzou vybrat zda to ci ono. Tim padem muze byt rozvedena a zas provdana treba 5x a nikdo to podle prijmeni nepozna :-) Deti vetsinou prebiraji jmeno po otci ale muze byt i po matce nebo obe dve -ale neznam zatim nikoho kdo by toho vyuzil. Tim padem ja mam zde na dokladech moje ceske prijmeni a na ceskych dokladech prijmeni manzela s nasim pridavkem -ovà.
A neumi je nikdo spravne napsat ani tady  ani v Cechach :-D

16 Helena | Web | 11. října 2014 v 20:42

[14]: Tak jo. :-)

17 Helena | Web | 11. října 2014 v 20:47

[15]: Máte to zajímavé. :-) Tady si ženy taky nechávají příjmení za svobodna, někdy mi dělá potíže si to zapamatovat. :-) Měj se krásně Růženko. :-)

18 Helena | Web | 11. října 2014 v 21:04

[9]: Hani promiń, na tebe jsem zapomněla.
Příjmení jsou někdy zapeklitá, já s tím ale nikdy problémy neměla. :-)

19 Hanka | E-mail | Web | 12. října 2014 v 10:49

[18]: Nic se nestalo, Heli, taky občas někoho přeskočím. ;-)

20 pizlik1 | E-mail | Web | 22. října 2014 v 10:07

Zdenku Blechovou znám, viděla jsem nějaké její přednášky. Myslím, že bydlí v Plzni, má tam i nějakou čajovnu.

21 Helena | E-mail | Web | 22. října 2014 v 10:34

[20]: Znám ji také jen z youtube. Ano, bydlí v Plzni a má tam čajovnu. :-)

22 pizlik1 | E-mail | Web | 22. října 2014 v 13:48

[21]: A to si představ, že když jsem ji poprvé viděla na videu, strašně jsem se lekla, protože je neuvěřitelně podobná mojí mamince. Takhle přesně dřív vypadala. Byl to pro mě šok.

23 Helena | E-mail | Web | 22. října 2014 v 15:40

[22]: A ty jsi Ilčo podobná spíš na mamku nebo tatínka? Řekla bych spíš, že na mamku. :-)

24 pizlik1 | E-mail | Web | 23. října 2014 v 18:21

[23]: Já byla podobná na tatínka a čím jsem starší, tak na maminku.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama