Dobré knihy jsou brusem rozumu, pilníkem soudnosti a balšámem očí. Jan Amos Komenský

Boží mlýny

10. února 2013 v 18:44 | Helena |  Emil Páleš
Knížata,duchové času
Anael znamená v hebrejštině "boží milost." Je archandělem, který vládne třetímu nebi, andělskému chóru knížat, čiže sféře Venuše.
Podle hebrejské tradice jsou v třetím nebi umístěné ony "boží mlýny", o kterých se hovoří v lidovém pořekadle: "Dva obrovské mlýnské kameny melou mannu pro potěšení spravedlivých; právě tento obraz dal tomuto nebi jméno, Šechaquim totiž znamená mlýnské kameny."
Knížata nebo duchové osobnosti /lat.principatus/se v řečtině jmenují /nazývají/ i archai, t.j.prapočátky. S příchodem archaů vstupuje stvoření do času; tady má čas svůj začátek.
Knížata vytvářejí čas. Čas není žádná mrtvá abstraktní kategorie, jako v Newtonovej fyzice; je to něco bytostné. Eóny gnostiků jsou bytosti, které vytvářejí časová období. Knížata jsou vlastní duchové času, kteří inspirují velká kulturní období, trvající 2160 roků. Menší, archandělští duchové času jsou v tomto smyslu taky podřazení.

Knížata jsou nejvyšším chórem nejnižší, třetí hierarchie, která je člověku nejblíže. Na rozdíl od druh hierarchie mají tedy knížata, spolu s celou třetí hierarchií na starosti né přírodní, ale především společenské dění na Zemi. Proto hovoří Dionýzios Areopagita, že mají "na starosti politiku", inspirují "vůdce lidí", náboženství, a Tomáš Akvinský, že se starají o "dobro lidí." Andělé třetí hierarchie, pod vedením knížetsví, jsou strážnými duchy kulturních období, krajin, národů, náboženstev, míst na zemi a jednotlivých lidí.

Zatímco Slunce a sféra Slunce symbolizují vždy to věčné, nad osobní, vstupujeme v podslunečních sférách, počínajíc sférou Venuše a níže, do sféry všeho toho, co je jasné, osobní. A andělé třetí hierarchie ani nepoznají Boží Prozřetelnost, Boží plán v takovém rozsahu a plnosti, jako druhá a první hierarchie, ale poznají a vykonávají jen svoje specifické úkoly.

Tady, v třetím nebi jsou tedy ty proslulé "boží mlýny". Je to koloběh eónů, střídajících se duchů času, kteří vyzdvihují světské vůdce, krále a knížata, jejich krajiny, kultury a náboženství do zenitu dějin, a zase jich sesazují.
Tyto mlýny melou možná z našeho lidského, osobního hlediska příliš pomalu, příliš pozdě; protože perioda jejich otáčení přesahuje jeden lidský život nebo život jedné generace.
Melou však o to jistěji; a semelou každého, kdo se postaví proti progresivnímu duchu doby, kdo by se chtěl vzpříčit s nějakým osobním, egoistickým záměrem střídání duchů času, vedeného Prozřetelností k nadosobnímu kosmickému cíli dějin; -nejdříve na konci eónu vymelou a přepustí přes svoje mlýny jen čistou mouku, zbavenou plev.
V jejich pomalém otáčení je moudrost, která nechce vytrhnout s koukolem i pšenici.
Kdo má uši, slyší hluboký, dunivý zvuk mlýnských kamenů, které se otáčejí v základech světového dění.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka | E-mail | Web | 11. února 2013 v 16:11

Jestli tomu rozumím, je zrovna čas Božích mlýnů? Když končilo to astrologické období? Hodilo by se ;-)
Ten dunivý zvuk totiž slyšeli na mnoha místech planety už loni....

2 Helena | Web | 11. února 2013 v 17:05

[1]: Boží mlýny melou pořád.Tady v Evropě se odehrává něco,co mělo být podkladem vývoje na duchovní úrovni,kdyby lidi byli duchovně vyspělí.Celá ta Evropská unie by vypadala jinak,kdyby se politici spojili na duchovní bázi,ale to by znamenalo jeden směr,víru v Boha,ale víra nestačí,lidé se musí duchovně snažit.Dalo by se o tom psát dlouh řádky.To,že se státy chtějí spojit nebo se spojily zrovna v EVROPĚ,není náhodné,protože u vlády je andělský kníže Zachariel - Jupiter,a ten je ochráncem Indoevropanů a zároveń duchem Evropy.Vládnou nám nyní tři ohnivá znamení.
Střelec = Jupiter
Beran = Mars
Lev = Slunce
Když lidstvo půjde proti proudu duchovního dění,rozemele je to na prach,tzn.nemocemi,utrpením,strachem atd..ale to už je jenom moje ......
Něco víc je?http://helenasychrova.blog.cz/1203/duchove-casu
O tom dunivém zvuku jsem četla,ale já jsem nic neslyšela.

3 Helena | Web | 11. února 2013 v 17:12

[1]: A ještě musím napsat,já jsem u Tebe komentovala o Božích mlýnech,ale napsala jsem vlastně blbost. ;-)

4 Radka | E-mail | Web | 11. února 2013 v 19:05

[3]:Pamatuji si, že jsi kdysi něco nakousla právě v tom duchu, že to trvá celou generaci. Což tady potvrzuješ, takže myslím, že to bylo v pořádku, pokud jsem Tvůj článek pochopila.
Osobně jsem doufala, že lidé duchovně poskočí....

5 Helena | Web | 11. února 2013 v 20:42

[4]: Díky,víš co mě tedˇ vlastně napadá?Když nám vládnou 3 ohnivá znamení,mohlo by to znamenat i probuzení sopek.Máme tady Slunce,které nás spaluje zezhora,Jupiteru se říká vlastně druhé Slunce a Mars.Jupiter je tady i jako anděl na 72 roků od roku 1989.Tudíž zesílen.No uvidíme,řekl slepý. 8-)

6 Luné | Web | 11. února 2013 v 21:36

Při běhání si z pomalého otáčení Božích mlýnů beru inspiraci :D
Krásné čtení, voní po sladkém snění :)

7 Helena | Web | 12. února 2013 v 11:39

[6]: Díky Luné. :-)

8 Pižlík | 15. února 2013 v 18:04

Myslíš, že  někdy Evropané duchovně vyspějí? Já myslím, že to bude ještě hodně dlouho trvat, tipuji minimálně tři nebo čtyři generace. :-(

9 Helena | Web | 18. února 2013 v 9:29

[8]: Ilonko těžko říct. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama